.
پنجشنبه 3 بهمن 1398.
Jan 23 2020.

"اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، طی دو ماه گذشته، در اجرا و مشارکت چندین طرح ملی و استانی موفق عمل نموده است .

 

براساس گزارش واحد روابط عمومی اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، گروه نقشه برداری این اداره کل، به منظور تهیه نقشه های 1:2000 طرح ملی امور اراضی، عملیات استرئو زمینی(عملیات عکسبرداری نقاط کنترل عکسی) را به اتمام رساند. این عملیات در شهرهای حسن آباد، ورزنه، نیک آباد و کوهپایه واقع در استان اصفهان در حالی انجام شد که منطقه ای کویری با عارضه هایی از قبیل کویر نمک، تپه های شن روان و نیز باتلاق گاوخونی، مراحل فعالیت های نقشه برداری را با دشواری بیشتری توأم نمود.

در اجرای این پروژه که بر اساس قرارداد منعقده مابین سازمان اموراراضی کشور و سازمان نقشه برداری کشور در حال انجام است، اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، با بهره گیری از ایستگاه های ترازیابی دقیق موجود در شبکه ایستگاه های دائمی کل کشور، مدل های ارتفاعی مورد نیاز را ایجاد نمود و عملیات انتقال ارتفاع را با استفاده از این مدل ها به انجام رساند و در نهایت 44 نقطه عکسی با گیرنده های ماهواره ای GPS را انتخاب و پردازش نمود.

از دیگر فعالیت های اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور طی دو ماه اخیر، می توان به همکاری در طرح ملی "سرشماری نفوس و مسکن 95" اشاره کرد.

با توجه به فرمان رییس جمهور محترم و در اجرای ماده (7) قانون مرکز آمار ایران و نیز اهمیت طرح سرشماری نفوس و مسکن، این اداره کل، با اعزام کادر مجرب خود به معاونت آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان به منظور طی آموزش های لازم، در این طرح بزرگ ملی مشارکت دارد.

مشارکت فعال در برنامه های اقتصادی دولت در استان خوزستان، از دیگر فعالیت های ارزشمند این اداره کل است. با عنایت به ابلاغ برنامه ها و پروژه های  "اقتصاد مقاومتی " استان خوزستان، به منظور شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و پروژه های دولت الکترونیک همراه با برش استانی و تعیین زیرپروژه های مربوطه، اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، با معاونت توسعه مدیریت  و منابع انسانی استانداری خوزستان، معاونت های آمار و اطلاعات و توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان و دیگر دستگاه های اجرایی استان، همراه و همگام است.

در پایان خاطر نشان می شود، اداره کل نقشه برداری منطقه جنوب غرب کشور، یکی از پنج اداره کل منطقه ای سازمان نقشه برداری کشور می باشد.