.
جمعه 22 آذر 1398.
Dec 13 2019.

فتوگرامتری هوایی با پهپادها (UAVs)

 

افزایش استفاده از پهپاد برای فتوگرامتری هوایی در نقشه برداری های هوایی اصلا تعجب آور نیست. با استفاده از GPS، پهپاد ها این قابلیت را دارند که با حمل تجهیزات فتوگرامتری، نقشه برداری هوایی را با دقت بسیار بالایی انجام دهند. از آنجا که هواپیماهای سبک در مقایسه با پهپادها نیاز به هزینه بسیار بالایی برای اجاره کردن دارند استفاده از پهپادها بسیار مقرون به صرفه می باشد. و در مقابل با توجه با ارتفاع پایین تر آنها نسبت به سطح زمین از دقت بسیار بالایی در عکس برداری هوایی برخوردار هستند.

بسیاری از سازمان ها برای بررسی های سریع نواحی مختلف زمین، نیاز به استفاده از این وسایل بدون سرنشین دارند. و میزان استفاده از این تکنولوژی با سرعت زیادی نیز در حال رشد می باشد.

با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به GPS، دوربین های دیجیتال و کامپیوتر های قدرتمند، نقشه برداری با دقت بسیار بالا در حدود 1 تا 2 سانتی متر ممکن می باشد.

استفاده از مولتی روترها (Multirotors) در نقشه برداری هوایی هنوز در مراحل بسیار اولیه خود قرار دارد. بسیاری از کاربرد های فوق العاده این هواپیماهای بدون سرنشین، فرصت گسترده و هیجان انگیزی را پیش روی این تکنولوژی قرار داده است.

 

تگ های مطلب:

ترسيم نقشه UTM,روش هاي انجام كار در فتوگرامري, اساس نقشه UTM چيست, انواع مقياس در نقشه برداري, تاريخ نقشه برداري, ترازيابي در نقشه برداري, تعريف نقشه برداري, رشته هاي مختلف نقشه برداري, سطح مبنا در نقشه برداري, سطح تراز در ترسيم نقشه UTM, سيستم مختصات UTM چيست, شبكه بندي در نقشه برداري, ضريب مقياس در نقشه UTM, نقشه برداري با پهباد